SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

İLÇEMİZDE KORKUTAN CORONAVİRÜS TABLOSU: 200 öğrenci korona, Pozitif vakamız 1.250

Bu haber 21 Eylül 2021 - 18:37 'de eklendi ve 144 views kez görüntülendi.
İLÇEMİZDE KORKUTAN CORONAVİRÜS TABLOSU: 200 öğrenci korona, Pozitif vakamız 1.250

İLÇEMİZDE KORKUTAN CORONAVİRÜS TABLOSU: 200 öğrenci korona, Pozitif vakamız 1.250

Korkutan tabloda karantinadaki sınıf sayısı 1 haftada 5’e katlandı

Akçaabat Haber kaynaklı haberde ilçemizde 200 öğrencinin coronavirüse yakalandığı, toplam pozitif vakanın ise 1.250 olduğu iddia edildi.

Coronavirüsün okullardaki yayılımı bir haftada 2,5 kat, karantina sınıfı 5 kat arttı…

İlçemizde yeni coronavirüs vaka sayısı özellikle delta varyantıyla birlikte hiç eksilmeden artıyor. Bu haftaya girerken toplam vaka sayısı 1.250’ye ulaşan ilçemizde okullarımızın bu rakama katkısı (!) azımsanamayacak kadar yüksek oranda. Vakaların yaklaşık yüzde 20’sini öğrenciler oluşturuyor.

200 ÖĞRENCİMİZ POZİTİF

İlçemizde eğitim öğretim faaliyeti yürüten ve henüz 2 haftasını geride bırakan okullarımızda pozitif vaka sayısı 200’ü buldu. Bu rakam geçtiğimiz haftanın 2,5 katı. Yani bir hafta içerisinde 60 öğrenciden 200 öğrenciye, 6 karantina sınıfından 30 karantina sınıfına artış gösteren bir tabloyla karşı karşıyayız.

“TAVSİYE TEDBİRLERE ACİLEN GEÇİLMELİ”

Veliler, Milli Eğitim yetkililerinin vakit geçirmeden Bakanlıkça tavsiye edilen tedbirleri acilen alması gerektiğini dile getiriyorlar. Bunlar arasında, ders saatlerinin kısaltılması, teneffüs sürelerinin arttırılması, en önemlisi de ikili öğrenime geçilmesi gibi tercihler bulunduğunu kaydeden veliler, “En kıymetlilerimiz olan çocuklarımızın korunması şart. Yetkililer bunu asla göz ardı etmesinler.” uyarısında da bulundular.

“YETKİLİLERİN KAFASI KUMDA”

Geçtiğimiz haftaya girerken 1.100 olan vaka sayısının 1.250’ye yükselmesi virüsün özellikle ilçemizde bulaş hızını hiç kesmediğinin de göstergesi. Ancak mülki amir sevk ve idaresindeki kolluk kuvvetleri ile yerel yönetimlerin hiçbir tedbir almayıp özellikle de farklı organizasyonlar içerisinde olmaları “Yetkililerin kafası kumda.” benzetmesiyle vatandaşlarca ağır dille eleştiriliyor.

19 HASTAMIZ YOĞUN BAKIMDA, 7’Sİ ENTÜBE

Edindiğimiz bilgiye göre ise Trabzon’daki hastanelerde 60 Akçaabatlı hasta yatarak tedavi görüyor. Bu hastalarımızın 19’u yoğun bakım tedavisi alırken 7 hastamız ise entübe durumda.

Pandemi hastanesi olduğu için çevre ilçelerden de hasta kabul eden Akçaabat H.B. Devlet Hastanemizde tedaviye alınan Covid-19 hasta sayısı ise 46. Bu hastaların 21’i yoğun bakım hastası, 8’i ise entübe tedavisi görüyor.

ÇİFT DOZ AŞILANMADA % 65’E ULAŞILDI

Toplam uygulanan aşı dozu 161.000’e ulaşan ilçemizde hedef nüfus baz alındığında tek doz uygulanma oranı yüzde 77,3’e, çift doz uygulanma oranı yüzde 64,6’ya yükseldi. 3 doz aşı vurulan sayısı da 18.000 kişiyi geçti.

Bu durumda hiç aşı vurulmayan sayısı ise yaklaşık 23.000 kişi. Bütün çevreler, bu sayının çok fazla olduğunda hemfikir ancak yetkili organlar marifetiyle bu sayıyı eritmeye yönelik yapılan hiçbir çalışma da bulunmuyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA