SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

İLAÇ ŞİRKETİ SGK’YA RESTİ ÇEKTİ! Kan sulandırıcı isteyen 116 TL ödeyecek

Bu haber 09 Ocak 2022 - 19:39 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.
İLAÇ ŞİRKETİ SGK’YA RESTİ ÇEKTİ! Kan sulandırıcı isteyen 116 TL ödeyecek

İLAÇ ŞİRKETİ SGK’YA RESTİ ÇEKTİ! Kan sulandırıcı isteyen 116 TL ödeyecek

.

COVID tedavisinde de hayati öneme sahip olan kan sulandırıcı ilaçlarla ilgili dikkat çeken bir iddia geldi.

Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin, “Türkiye’de önemli ilaç firmalarından birinin, depolara vermediği kan sulandırıcı ilacı 10 Ocak Pazartesi gününden itibaren SGK‘ya taahhüt ettiği ıskontoyu uygulamadan depolara göndereceğini öğrendik.

Bu ilaca ulaşmak isteyen vatandaşlarımız, artık maalesef kutu başına 116 TL’ye varan ekstra bir fiyat farkı ödemek zorunda kalacak” dedi.

Türkiye’de önemli ilaç firmalarından birinin kan sulandırıcı ilacı SGK’ya taahhüt ettiği fiyatı uygulamadan depolara göndereceği iddia edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin, “Türkiye’nin önemli ilaç firmalarından biri tarafından 7 Ocak 2021 tarihinde Ecza Depolarına gönderilen bir mesaj maalesef eczacılık camiasında şok etkisi yaratmıştır.

Firmanın bir süredir depolara vermediği ilacı, 10 Ocak Pazartesi gününden itibaren SGK ‘ya taahhüt ettiği iskontoyu uygulamadan depolara göndereceğini öğrenmiş bulunmaktayız” dedi.

-Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin-

“VATANDAŞ 116 TL’YE VARAN FİYAT FARKI ÖDEYECEK”

Şahin, “Sonuç olarak bu ilaca ulaşmak isteyen vatandaşlarımız, artık maalesef kutu başına 116 TL ye varan ekstra bir fiyat farkı ödemek zorunda kalacaklardır. Kan sulandırıcı olarak kullanılan bu ilacın COVID tedavisinde hayati öneme sahip olması, yapılan bu değişikliğin yaratacağı olumsuz sonuçlar nedeniyle halk sağlığı adına bizleri endişelendirmektedir” ifadelerini kullandı.

“ACİL ÖNLEM ALINMALI”

“Tüm dünyanın COVID belası ile uğraştığı bir dönemde, böylesi bir hamlenin ne kadar vicdani olduğunu kamuoyunun takdirine sunuyorum” diyen Şahin, “Gerek ilaç firmasının gerekse kamudaki yetkililerin acilen bu soruna bir çözüm bulmasını bekliyoruz. Halk Sağlığı ertelenemez, acil önlem alınmalı” uyarısında bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA