SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

İKİ DOZ AŞI OLAN TELEVİZYONCU PAYLAŞTI: Delta varyantı bulaştı, çok kötüyüm

Bu haber 15 Temmuz 2021 - 16:45 'de eklendi ve 175 views kez görüntülendi.
İKİ DOZ AŞI OLAN TELEVİZYONCU PAYLAŞTI: Delta varyantı bulaştı, çok kötüyüm

İKİ DOZ AŞI OLAN TELEVİZYONCU PAYLAŞTI: Delta varyantı bulaştı, çok kötüyüm

Coranavirüs salgınına karşı üretilen coronavirüs aşılarının mutantlara ve varyantlara karşı mücadelede aşı etkisi ve etki süresinin denenmeyle belirleneceğinden yurttaşların 1. doz ve 2. doz aşılarını mutlaka, varyantlara karşı 3. doz aşılarının yaptırılmaları gerektiği, sağlık uzmanlarınca uyarılarda bulunuluyor.

2. doz aşısını yaptıran ABD’li ünlü sunucu ve televizyoncu Catt Sadler, kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak coronavirüsüne yakalandığını açıkladı.

İki doz aşı olmasına rağmen Delta varyantının bulaştığını söyleyen genç sunucu, “Hastalığı çok ağır geçiriyorum. Çok şiddetli ağrım var ve ateşim çok yüksek” dedi.

ABD’li ünlü sunucu ve televizyoncu Catt Sadler, iki doz aşı olmasına rağmen corona virüsünün kendisine de bulaştığını duyurdu. Kişisel Instagram hesabından paylaşımda bulunan 46 yaşındaki Sadler, “İki doz aşı olmama rağmen coronavirüsü bulaştı. Delta varyantı çok acımasız. Eğer aşı olmadıysanız ya da maske takmıyorsanız, size şunu söyleyebilirim, benim yaşadıklarımı yaşamak istemezsiniz” dedi.

Sürekli maske taktığını ve iki doz aşı olduğunu söyleyen Sadler, “Delta varyantı acımasız ve bulaşam oranı çok yüksek. Aşı olmama rağmen beni etkiledi. Aşı olduğum için iyi olacağımı düşündüm fakat iyi değilim. Her geçen gün daha sık görmeye başladığımız vakalardan biriyim ben de” ifadesini kullandı.

Genç sunucu, aşı olup sürekli maske takmasına rağmen hastalığı bir yakınından kaptığını söyledi.

“GÖZÜMDEN CERAHAT AKTI”

Semptomlarının hafif geçmediğini söyleyen Sadler, “İki gündür yüksek ateş, baş ağrısı, halsizlik yaşıyorum. Hatta gözümden garip bir cerahat bile aktı” ifadesini kullandı.

Sadler, hastalığı bir yakınından kaptığını söyleyerek, “Rahatsızlanan birine bakıyordum ve o zamanlarda onun grip olduğunu düşünmüştüm. Onunla yakın temasta olunca hastalık bulaştı. Aşı olmama rağmen şu an yataktan kalkacak halim yok. Aşı olsanız bile gardınızı indirmeyin. Çok dikkatli olun ve maske takın” dedi.

Hastalık Kontrol ve Engelleme Merkezleri’nin verilerine göre vakaların büyük çoğunluğu aşı olmayanlardan oluşması beklenirken, iki doz aşı olanlar arasında da çok küçük bir gruba virüsün bulaşabileceğini açıkladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA