SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

HALKIMIZIN KURBAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUZ.

Bu haber 19 Temmuz 2021 - 18:34 'de eklendi ve 152 views kez görüntülendi.
HALKIMIZIN KURBAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUZ.

Değerli halkımız;

Coronavirüs salgını nedeniyle bayramlarımızı gönlümüzce kutlayamaz, büyüklerimizi,  akraba ilişkilerimizi yerine getiremez, yakınlarımızı, hastalarımızı ziyaret edemez, düğünlerimizi yapamaz, cenazelerimize katılamaz ve son vedalarımızı dahi yapamaz duruma geldik.

Buna rağmen kültürlerimizden olan erteleyemez olduğumuz geleneklerimizi asgari ölçülerde de olsa sürdürmeye çalışıyoruz.

Ancak, normalleşme sonrası coronavirüsün delta ve delta plus adı verilen virüsün yeni varyantlarının yüksek bulaşıcılığı göstermesi ile 4. pik tehlikesi ile karşı karşıya kalınması nedeniyle bayram ve bayram sonraları ziyaretlerimizi kısa tutup, yakınlarımıza, dostlarımıza sarılmadan, öpüşmeden fiziksel mesafelerimizi koruyarak bayramlaşmalarımızı gerçekleştirmek durumundayız.

 Bayramlar, insanlığın değerleri olan özgürlüğün, barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının, dayanışmanın pekiştiği, halklarımızın yaşamının en önemli günleri ve yaşatmak için uğraş verdiği değerlerin dönüm noktalarıdır.

O nedenle, salgının yanında yaşam koşullarımızda da çok önemli ekonomik sıkıntı çektiğimiz bugünlerde Kardeşlik, hoşgörü, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma kültürünün ailemizde ve toplumumuzda yaşam bulması çok önemlidir.

Ortak sevinçlerimiz ve mutluluğumuz olan bayramların halkımızın her bir ferdi ile birlikte tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesi,

Ve en önemlisi sevgimizi de paylaşmak temennisiyle;

Halkımızın Kurban Bayramını tebrik ediyoruz.

Enver BULUT
Darıca Halk Kültür ve Dayanışma Derneği

 

Not: Bayram namazı 05.41

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA