SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

EMEKLİLER İSYANDA! Yüzde 7 anlamsız kalıyor. “Geçinemiyoruz, faturalarımızı ödeyemiyoruz“

Bu haber 18 Şubat 2022 - 19:57 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.
EMEKLİLER İSYANDA! Yüzde 7 anlamsız kalıyor. “Geçinemiyoruz, faturalarımızı ödeyemiyoruz“

EMEKLİLER İSYANDA! Yüzde 7 anlamsız kalıyor. “Geçinemiyoruz, faturalarımızı ödeyemiyoruz“

.

Tüm Emekliler Sendikası, zamların geri çekilmesi, maaşlara ek zam yapılması talebiyle binlerce imza topladı. “Geçinemiyoruz, faturalarımızı ödeyemiyoruz” diyen emekliler, imzaları 22 Şubat’ta TBMM’ye sunulacak.

Tüm Emekliler Sendikası üyelerinin 1 Şubat’ta başladığı imza kampanyası sona erdi. Emeklilerin topladıkları binlerce imza 22 Şubat Salı günü TBMM’ye sunulacak.

İmza kampanyasının sona ermesi dolayısıyla Ankara’da bir basın açıklaması yapıldı. Genel Başkan Zeynel Abidin Ergen tarafından yapılan açıklamada, “Geçinemiyoruz, faturalarımızı ödeyemiyoruz” denildi.

DUYUN BİZİ

Bu zamlarla emeklilerin yaşamlarını sürdürmesinin mümkün olmadığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Emekliye yapılan maaş artışı, elektrik ve doğalgaz zamlarına dahi yetmiyor.

Sadece elektrik ve doğalgaza değil, akaryakıta da çılgın zamlar geliyor. Zamlardan sonra evden çıkamaz olduk. Ulaşım da çok pahalandı.

Marketlere girmeye korkuyorduk, şimdi pazara da gidemiyoruz. Temel gıda da yüzde 7’lik vergi indirimi olumlu olsa da, yeterli değildir. Zira temel gıdaya yüzde 100’ün üstünde zam yapılırken yüzde 7 anlamsız kalıyor.

İmza stantlarında vatandaşlarımız ağlıyor. Hele emekliler isyanda. İnsanlar ellerinde ne kalmışsa satıp faturalarını ödemeye çalışıyorlar. İmza stantlarında çok sayıda emekli, hatta kimi emekli olmayan vatandaşlarımız, ‘artık satacak hiçbir şeyimiz yok’ diye serzenişte bulundular. İnsanlar fırınların arka kapılarından daha ucuz olduğu için kuru ekmek almak için fırsat kolluyor.

Utanıyorlar. Utançlarından kimse görmesin istiyorlar. Aslında bu durumdaki vatandaşlarımızın utanacak bir şeyleri yok. Esas utanması gerekenler, insanlarımızı, emeklilerimizi bu hale getirenlerdir.

Bir tarım ülkesinde, taze ekmek almanın ayrıcalık haline geleceğini rüyada görsek dahi inanmazdık, ne yazık ki gerçek oldu.

Artık duyun bizi. Böyle yaşanmaz. Sesimize kulak verin.

Hemen doğalgaza, elektriğe, akaryakıta, temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamları geri alın.

Emekliye ek zam verin.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA