SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

ECZACILAR TÜRKİYE GENELİNDE EYLEM KARARI ALDI | Hastalar eli boş dönüyor

Bu haber 23 Eylül 2022 - 18:04 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.
ECZACILAR TÜRKİYE GENELİNDE EYLEM KARARI ALDI | Hastalar eli boş dönüyor

ECZACILAR TÜRKİYE GENELİNDE EYLEM KARARI ALDI | Hastalar eli boş dönüyor

.

Yurttaşın biçaresine dermanı ilaç sıkıntısı baş gösterdi. Eczanelerde birçok ilaç bulunamıyor, hastalar eli boş dönüyor, eczacılar ile tartışmalar yaşanıyor. Türk Eczacıları Birliği, Türkiye genelinde ‘’Eylem kararı’’ aldı. 16 Ekim Pazar günü Ankara’da büyük miting düzenlenecek.

Türk Eczacıları Birliği, Türkiye genelinde eylem kararı’ aldı. Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, “16 Ekim Pazar günü tüm meslektaşlarımızla, eczane çalışanlarımızla, eczacılık fakültelerinde okuyan genç meslektaşlarımızla ve ailelerimizle birlikte, beyaz önlüklerimizle büyük eczacı mitinginde olacağız” dedi.

MESLEĞİMİZ EKONOMİK TEHDİT ALTINDA

Üney yaptığı açıklamada toplumun doğru, etkin ve güvenilir ilaca erişimi ve toplum sağlığının korunması için büyük bir özveri ile çalıştıklarını dile getirdi ve şunları söyledi:

– Üzerlerine titrenmesi ve korunması gereken eczacıların adeta kaderlerine terk edildi. Taleplerimize karşılık bulamıyoruz; hak ettiğimiz değeri göremiyoruz. 25 Eylül Dünya Eczacılar gününü bizler ülkemizde bu sene bayram havasında kutlayamıyoruz ama ekonomik tehdit altındaki mesleğimize sahip çıkıyoruz.

Türk Eczacıları Birliği, Türkiye’deki tüm eczacı odalarına üye 46 bini aşkın eczacı ile 80 bini aşkın eczane çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek için 16 Ekim Pazar günü miting düzenleyeceklerini duyurdu.

KREDİYLE BORÇLARIYLA AYAKTA DURUYORUZ

– En temel işletme giderlerimizi dahi karşılayamadan, ecza depolarına olan borçlarımızı kredi borçlarıyla kapatarak ayakta durmaya çalışıyoruz. Onun için “şimdilik” kaydıyla açığız.

– Yarın, ne olacağını biz de bilmiyoruz. Hem meslektaşlarımızı hem de hastalarımızı mağdur eden ilaç yokluklarına dur diyoruz. Sağlık hizmetinin kalitesini ve etkinliğini arttıracak projelerimizi defalarca sağlık otoritelerine sunduk. Ama maalesef hep görmezden gelindi. Artık tek ses, tek yürek seslenmek için meydanlardayız. Sözcü

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA