SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

COVİD-19’UN MELEZ MUTASYONU TESPİT EDİLDİ

Bu haber 30 Mayıs 2021 - 17:38 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.
COVİD-19’UN MELEZ MUTASYONU TESPİT EDİLDİ

COVİD-19’UN MELEZ MUTASYONU TESPİT EDİLDİ

Vietnam Sağlık Bakanlığı, yeni tip corona virüsünün (Covid-19) İngiltere ve Hindistan mutasyonlarının özelliklerine sahip melez mutasyonunun tespit edildiğini açıkladı.

Dünya genelinde coronavirüs (Covid-19) salgını etkisini sürdürürken, Vietnam’da virüsün İngiltere ve Hindistan mutasyonlarının özelliklerine sahip melez (hibrit) mutasyonunun tespit edildiği duyuruldu.

Vietnam Sağlık Bakanı Nguyen Thanh Long tarafından yapılan açıklamada, bazı coronavirüs hastalarında yeni bir melez mutasyon görüldüğü belirtilerek, melez mutasyonun İngiltere ve Hindistan mutasyonlarının ikisini birden barındırdığının belirlendiği kaydedildi.

DAHA HIZLI ÇOĞALIYOR

Söz konusu melez mutasyonun özellikle hava yoluyla daha hızlı bulaştığını belirten Long, diğer mutasyonlara göre daha hızlı çoğaldığını da söyledi.

Yeni melez mutasyonlu vakaların sayısı henüz açıklanmazken, yetkililer melez mutasyonun ülkede yayılması tehlikesine karşı harekete geçti.

YENİ KISITLAMALARA KARAR VERİLDİ

Ülke genelinde yeni kısıtlamalar uygulanmasına karar verildi. Yeni kısıtlamalar kapsamında, ticari faaliyetlere sınır getirilirken, ülkenin çeşitli bölgelerinde kafe, restoran ve kuaför gibi işletmeler kapatıldı.

Öte yandan salgının başlangıcından bu yana 6 bin 713 vaka kaydedilen ülkede 43 kişi salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA