SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

COVİD-19 VAKALARINDA ÇOCUK VE GENÇLERDE ENDİŞE YARATAN SIÇRAMA

Bu haber 02 Ocak 2022 - 12:45 'de eklendi ve 85 views kez görüntülendi.
COVİD-19 VAKALARINDA ÇOCUK VE GENÇLERDE ENDİŞE YARATAN SIÇRAMA

COVİD-19 VAKALARINDA ÇOCUK VE GENÇLERDE ENDİŞE YARATAN SIÇRAMA

.

ABD’de 50 yaşın altındaki vaka sayılarının adeta patlama yapması ülkeyi harekete geçirdi…

Yetkililer özellikle çocuk ve ergenlerde vaka sayılarının önlenemez şekilde arttığına dikkat çekti.

Coronavirüsü salgınının merkez üssü haline gelen ABD’de günlük coronavirüs vaka sayıları rekor seviyelere ulaşırken, yetkililer gençler arasındaki vaka sayılarının hızla artışına dikkat çekti.

ABD’de çocukların 7 günlük hastaneye kaldırılma ortalamaları yüzde 58 artarken bütün yaş grupları arasında hastaneye kaldırılma oranı ise yüzde 19 olarak kayıtlara geçti. Öte yandan Reuters haber ajansı, hastaneye kaldırılan çocukların yüzde 25’inden daha azının aşılı olduğunu duyurdu.

Coronavirüsünün en çok görüldüğü eyaletlerden Los Angeles’ta ise 18-29 yaş arasındaki vaka sayısı 1 ay önceye göre 8 kat daha fazlayken, 30’lu ve 40’lı yaşlarındaki hasta sayısı da 6 kat artmış durumda. Eyaletin bazı bölgelerinde 5-11 yaş arasındaki gençlerin hastalanma oranı da iki kat artarken diğer eyaletlerde de benzer bir artış eğilimine dikkat çekildi.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre salgının başladığı günden beri ABD’de 54.747.971 insanda coronavirüs tespit edilirken 825.552 insan da hastalık yüzünden yaşamını yitirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA