10:21 pm - EMEKLİLER ARTIK YAPAMAYACAK: 81 şehir için yeni yasak geldi
10:18 pm - 32.’Sİ DÜZENLENEN AKÇAABAT’TA MÜZİK VE HALK OYUNLARI FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM FİNAL!
10:11 am - SGK AÇIKLADI! Emeklilerin zam farklarının ödenecek tarihi belli oldu
1:08 pm - CHP TRABZON İL BAŞKANI MUSTAFA BAK’TAN HALK EKMEK ÇIKIŞI! “Ciddi talep var”
8:23 pm - YOKSULLUK ÖNLENEMEZ BOYUTTA: 3,4 milyon hanede derin yoksulluk
12:10 pm - TÜİK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU: ‘Halkın cebinden parasını biner biner çalıyor’
Akçaabat Yaylacık Mahallesi Düzköy Kavşağı’nda yapılan düzenleme sonrasında geçilen yeni trafik düzeninde de yine kazaların önüne geçilemiyor.
Kavşağın kapatılmasının ardından Söğütlü tarafından Akçaabat yönüne verilen U dönüşü kavşağında kurallara uyulmayınca neredeyse her gün bir trafik kazası meydana gelemeye başladı.
Meydana gelen trafik kazalarına bu sabah bir yenisi daha eklendi. Kavşak içerisinde kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yol bir süre ulaşıma kapandı.
Kavşak bölgesinde ikamet eden vatandaşlar, özellikle Söğütlü’den Ortahisar’a gitmek isteyen sürücülerin Akçaabat’a geçmek yerine kısa yol olarak kavşağı kullandığı ve bununda kazalara davetiye çıkarttığını ifade ettiler. Kavşakta kameralı kontrol sistemi olması gerektiğini savunan vatandaşlar, kavşağın yayalar için de büyük sıkıntı teşkil ettiğini belirttiler.
Uluslar arası bir yolda U dönüşü kavşağının yanlış olduğunu da savunan çok sayıda vatandaş, kavşağın yanlış projelendirildiğini iddia etti. Akçaabat Ajans
“Ayrıca hastane durağının Akçaabat istikameti 50-60 metre uzağa alınması nedeniyle hastaneden çıkan hastalar yürümek zorunda bırakılmıştır.”