SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

AKÇAABAT CHP İLÇE BAŞKANI MUSTAFA BAK; “AKÇAABAT ZEHİRLENİYOR!”

Bu haber 11 Kasım 2020 - 17:07 'de eklendi ve 255 views kez görüntülendi.
AKÇAABAT CHP İLÇE BAŞKANI MUSTAFA BAK; “AKÇAABAT ZEHİRLENİYOR!”

AKÇAABAT CHP İLÇE BAŞKANIMUSTAFA BAK; “AKÇAABAT ZEHİRLENİYOR!”

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, Akçaabat Yaylacık Mahallesi Sahil Dolgu Alanıyla İlgili Basın Açıklamasında Bulundu.

Bak, Yaptığı Açıklamada;

“Akçaabat Belediyesine Ait Yaylacık Mahallesi sahilinde bulunan dolgu alanının kıyı kesimine tahkimat yapılmaması nedeniyle deniz dalgalarının bu dolgu alanını denize çekmesiyle birlikte müthiş bir çevre kirliliği yaşanmaktadır. Bu durumu CHP Akçaabat ilçe başkanlığı olarak yıllardır hatırlatmamıza ve vatandaşın şikayetlerini dile getirmemize rağmen Akçaabat Belediyesinin bu konuya duyarsız kalmasını anlamış değiliz.

Özellikle dolgu alanına her türlü çöpün dökülmesine izin verilmesi, plastikten tutunda araç lastiklerine kadar doğada yüzyıllarca kalabilecek kimyasal atıkların tahkimat yapılmamasıyla birlikte denize karışması, çok yakın tarihe kadar kıyı balıkçılığı için çok önemli olan buradaki balık üreme alanlarını yok etmiş ve bu kıyılarımızı çamur deryası haline getirmiştir.

CHP Akçaabat olarak Her platformda Akçaabat’ın bir Turizm ve Kültür şehri olduğunu söylüyoruz ki, bu çok doğru bir söylemdir. Ancak bu dolgu alanında yaşanan bu pis koku ve çevre kirliliği biz Akçaabatlılara ve Akçaabat’ımıza yakışmamaktadır.

Buradan CHP Akçaabat İlçe Başkanı Olarak Belediye Başkanımıza sesleniyorum.” Bu dolgu alanına rastgele her türlü çöpün dökülmemesi, kaçak olarak dökülen çöplere göz yumulmamasını, en kısa zamanda kıyı tahkimatının yapılarak dolgu alanının denizle irtibatının kesilmesini ve burada oluşan çevre ve görüntü kirliliğinin bir an önce ortadan kaldırılmasını Akçaabat halkı olarak talep ediyoruz.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA