SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

AKARYAKITA KALLAVİ BİR ZAM DAHA | Benzinin litresi Trabzon’da 36 lira 6 kuruştan satılacak

Bu haber 20 Ekim 2023 - 21:43 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.
AKARYAKITA KALLAVİ BİR ZAM DAHA | Benzinin litresi Trabzon’da 36 lira 6 kuruştan satılacak

AKARYAKITA KALLAVİ BİR ZAM DAHA | Benzinin litresi Trabzon’da 36 lira 6 kuruştan satılacak

.

Seçim maliyetlerini azaltmak için “Ne yapalım savaş var, Brent petrolde artış oldu zam yapmak zorundayız” bahanesiyle benzinin litre fiyatına üst üste yüksek artışlarla zam yapılarak piyasa yani ticari faaliyetlerinin artışlarına neden olarak yurttaşların alım gücü azalıyor, emek kesiminin ve emeklilerin yoksulluğu giderek artıyor.

Salı günü motorine gelen zammın ardından şimdi de benzine zam geliyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin litresine 1 lira 48 kuruş zam gelecek.

Brent petrolün varil fiyatının 93 dolara kadar çıkmasıyla akaryakıta yeni zamlar göründü. 17 Ekim Salı günü motorine gelen 2 lira 23 kuruşluk zammın ardından şimdi de benzinin litre fiyatı artıyor ve bu gece yarısından itibaren benzinin litresi 1 lira 48 kuruş daha zamlanacak. Görünen o ki, bu hep böyle devam edecek.

TRABZON’DA BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Fiyat artışının ardından benzinin litresi Trabzon’da 36 lira 6 kuruştan satılacak.

6 Ekim’de benzinin litresi 2 lira 10 kuruş, 7 Ekim’de ise 1 lira 17 kuruş ucuzlamıştı. 8 Ekim’de ise motorine 2 lira 92 kuruş indirim gelmişti.

Peş peşe gelen indirimlerin ardından benzinin litresi 33-34 liralara, motorinin litresi ise 37-38 liralara gerilemişti. Ancak İsrail-Hamas çatışmalarıyla petrol fiyatlarında yaşanan yükselişle akaryakıtta rüzgâr tersine döndü.

Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimler öncesi benzinin litresi 19 lira seviyelerinde, motorin litre fiyatı ise 18 lira seviyelerindeydi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA