SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ | Şehir içi toplu taşımada 65 yaş üstü yurttaşlara ücretsiz desteği sürdüreceğiz”

Bu haber 21 Ağustos 2023 - 22:28 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.
AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ | Şehir içi toplu taşımada 65 yaş üstü yurttaşlara ücretsiz desteği sürdüreceğiz”

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI | “Şehir içi toplu taşımada 65 yaş üstü yurttaşlara ücretsiz desteği sürdüreceğiz”

.

Bakan Göktaş’tan yaşlıların toplu taşımadan ücretsiz yararlanmasıyla ilgili açıklama.

 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşımla ilgili yeni bir açıklama geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı açıklamada, “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın şehir içi toplu taşıma imkanlarından ücretsiz bir biçimde yararlanabilmeleri için gereken desteği sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, ücretsiz seyahat hakkından yararlanan 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların şehir içi toplu taşımada ücretsiz taşınmasının kanunla düzenlendiğini belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, engelli ve yaşlı vatandaşları ücretsiz taşıyan şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir desteği ödemelerinin 1 Temmuz 2023 itibarıyla yüzde 50 artırıldığını anımsatan Göktaş, şunları kaydetti:

“Şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel deniz yolu ulaşım aracı için yaptığımız ödeme 3.375 liraya, Ankara ve İstanbul’da şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için desteğimiz 4.500 liraya yükseldi.

Diğer büyükşehirlerde, şehir içi toplu taşıma aracı için yaptığımız destek 3.375 liraya, büyükşehir belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma aracı için desteğimiz 2.700 liraya yükseltilmiş oldu.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA