SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

1 MAYIS EMEK, DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu haber 01 Mayıs 2021 - 10:51 'de eklendi ve 147 views kez görüntülendi.
1 MAYIS EMEK, DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ KUTLU OLSUN

1 MAYIS EMEK, DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bugün, emeğin savunulduğu birlik, dayanışma ve mücadele bayramını pandemi koşullarında kutlamaya çalışıyoruz.

işçimizle, emekçimizle, üretici biz köylümüzle her birimiz didinerek zor koşullarda toprağımızdan, atölyelerimizden, masalarımızdan, okul dershanelerimizden, karda kışta yol yapımlarında, inşaatlarda, satış noktalarında vs. emeğimizin karşılığının karşılanmadığı, emek karşılığı gelirlerimiz ile artık geçinemediğimiz noktayı aşmış durumdayız.

Bu nedenle emeği ile çalışıp gelirleri ile geçinen tüm emekçilerin birlik olarak biraya gelmek zorunluluğu zarureti vardır.

Bugün 1 Mayıs emeğinin birlik, dayanışma ve mücadele günü dolayısı ile emeğimizin karşılığını savunmak için iktidara seslenmek, emeğimizin ve çocuklarımızın geleceğini savunmak, kamuoyuna birliğimizin zaruretini bildirmek için pandemi kısıtlaması koşullarında emek ve meslek örgütleri 1 Mayıs’ta Taksim’de buluştu:

Umut yan yana!

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 1 Mayıs’ı kutlamak ve yaşamını yitirenleri anmak için Taksim Meydanı’na yürüdü. Saat 12.00 sıralarında Gümüşsuyu’nda buluşan DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyelerinden oluşan heyet Taksim Meydanı’nda buluşarak Taksim Anıtı’na çelenk bıraktı.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 1 Mayıs’ı kutlamak ve yaşamını yitirenleri anmak için Taksim Meydanı’na yürüdü.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipler Birliği (TTB), 1 Mayıs’ı kutlamak ve yaşamını yitirenleri anmak için Taksim Meydanı’nda buluşarak Taksim Anıtı’na çelenk bıraktı.

Gümüşsuyu’nda buluşan DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyelerinden oluşan heyet “Umut yan yana” pankartıyla Taksim Meydanı’na geldi.

‘GÖZALTILAR SERBEST BIRKILSIN’

Emek ve meslek örgütü temsilcileri, “Bedenimiz, emeğimiz, kimliğimiz bizimdir” sloganı ile alana Taksim Meydanı’na yürüdü. Bileşenler anıt önünde “Sağlıklı, güvenceli, insanca bir yaşam için umut yan yana” yazılı pankart açtı. Taksim Cumhuriyet Anıt’ı önünde yapılan konuşmalarda bugün yaşanan gözaltıların derhal serbest bırakılması çağrısı yapıldı. Konuşmada sert polis müdahaleleri kınandı. Kitle “Gözaltılar serbest bırakılsın” sloganı attı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA