SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

ÜLKE GENELİNDE EĞİTİME BİR HAFTA ARA: 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil

Bu haber 06 Şubat 2023 - 14:18 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
ÜLKE GENELİNDE EĞİTİME BİR HAFTA ARA: 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil

ÜLKE GENELİNDE EĞİTİME BİR HAFTA ARA: 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil

.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den son dakika açıklaması.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tüm Türkiye’de okulların 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil edildiğini açıkladı.

YÖK’ten ise üniversitelere dair şu açıklama yapılmıştı:

“Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye illerindeki yükseköğretim kurumlarımızda ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verilmiştir.

Bu bölgede yaşayan ve diğer illerdeki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere 6-17 Şubat 2023 tarihleri arasındaki sınav ve devam konularında gerekli kolaylıklar sağlanacaktır.

Söz konusu illerdeki üniversitelerin tıp fakültelerinin 6. sınıfları ile diş hekimliği fakültelerinin 5. sınıfları bu karar kapsamı dışındadır.”

RELATED VİDEO

Bölge ve civar illerdeki üniversite hastanelerinin acil ve yoğun bakım birimlerinin vatandaşların hizmetine açık olduğu ve kapasitelerinin artırılmasıyla ilgili gerekli tedbirlerin alındığı aktarılan açıklamada, “Bu illerdeki yükseköğretim kurumlarımızın bulunduğu kampüslerde hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından eğitim öğretime başlanması konusunda ayrıca açıklama yapılacaktır.

Ayrıca depremden etkilenen illerimizde evleri hasar gören vatandaşlarımızın AFAD koordinasyonunda üniversite imkanlarından yararlanmaları sağlanacaktır” ifadesi kullanıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA