SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA CORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR…

Bu haber 08 Temmuz 2022 - 16:12 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA CORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR…

TRABZON’DA CORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR…

.

Tüm Türkiye’de azalan Coronavirüs vakaları, özellikle Haziran’da yeniden artışa geçti. Bu artıştan Trabzon’da nasibini alırken, il genelinde vaka sayılarının önceki aylara göre yine artmaya başladığı kaydedildi.

Kurban Bayramında vatandaşları dikkatli olmaya çağıran Usta, Trabzon İl genelinde vaka artışlarının yaşandığına dikkat çekti.

Mücadele noktasında gerekli tedbirlerin alındığını da sözlerine ekleyen Usta, “Artışlar yaşanıyor. Onlarla mücadelemizi veriyoruz. Hastanede de bir kaç vakamız var maalesef. Daha fazla artabilir mi? düşüncesiyle kendi gardımızı almaya çalışıyoruz” dedi.

ŞİKAYETLERİ OLAN KİŞİLER…

Bayram sürecinde vatandaşların tedbirleri aksatmaması gerektiğini ifade eden Usta, “Bu bayram sürecinde vatandaşlarımız dikkatli olmaya çağırıyoruz. Maske, mesafe, temizlik kurallarını tekrar hatırlatıyoruz.

Hasta, kırgınlığı, şikayetleri olan kişiler mümkünse, insanların toplu bulunduğu yerlere girmemeleri, mecbursa da maske kullanmalarını ve yakın temasta bulunmamaları gerekiyor. Şikayetleri olan veya belirtileri olan kişiler çok daha fazla özen göstermeleri gerekiyor” dedi.

HAKAN USTA

KURALLAR HERKES İÇİN GEÇERLİ

Kuralların Trabzon’da herkes için geçerli olduğunu da sözlerine ekleyen Usta, “Bu durum herkes için geçerli. İl dışından gelenler, ilimizde olanlar, hastanelerde hizmet alanlar, herkes özen göstermek zorunda. Böyle olursa, ancak önceki durumları yaşamamış oluruz. Yoksa vaka sayıları artarsa, yine farklı tedbirler almak durumunda kalabiliriz.

SAYILAR YÜKSELİYOR

Vaka yok diyemiyorsun. Hastanelerimizde bir kaç vakamız var. Sayılar yükseliyor. Bu noktada vatandaş tedbiri önemli. Vatandaşımızdan tedbirlerini almalarını bekliyoruz. Bizim almamız gereken tedbir varsa, biz aldık” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA