10:21 pm - EMEKLİLER ARTIK YAPAMAYACAK: 81 şehir için yeni yasak geldi
10:18 pm - 32.’Sİ DÜZENLENEN AKÇAABAT’TA MÜZİK VE HALK OYUNLARI FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM FİNAL!
10:11 am - SGK AÇIKLADI! Emeklilerin zam farklarının ödenecek tarihi belli oldu
1:08 pm - CHP TRABZON İL BAŞKANI MUSTAFA BAK’TAN HALK EKMEK ÇIKIŞI! “Ciddi talep var”
8:23 pm - YOKSULLUK ÖNLENEMEZ BOYUTTA: 3,4 milyon hanede derin yoksulluk
12:10 pm - TÜİK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU: ‘Halkın cebinden parasını biner biner çalıyor’
Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun İstanbul’da her yıl düzenlediği “Trabzon Günleri” etkinliklerine katılan CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa BAK Trabzon Günlerindeki ilgisizlikle ilgili gözlemlerini dile getirdi.
“ Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun İstanbul’da düzenlediği “Trabzon Günleri” etkinliklerine katıldık
Mevcut Ekonomik Sorunlarla Birlikte Özellikle Bu Konularda Sorumluluk Alması Gereken Trabzonlu Siyasilerin İlgisiz Kalması Her Geçen Yıl Bu Etkinliklerin Sönük Geçmesine Sebep Olmaktadır.
İlk göze çarpan katılımın azlığı olmakla birlikte tanıtım stantlarının haricinde özellikle satış reyonlarındaki ürünlerin birçoğunun yöremize ait olmaması, özellikle de gıda ürünlerinin birçoğunun organik olmaması ve fabrikasyon ürünlerin burada satışa sunulması da bu etkinliklere gölge düşürmektedir.
Ayrıca yeme içme alanındaki yerlerin kalite ve hijyen konusunda çok kötü bir görüntü sergilemesi de bu etkinliklerin yapılış amacından ne kadar uzaklaştığının da göstergesidir.
Bu etkinliklere katılım sağlayan birçok kurum temsilcilerinin bu koşullarda artık katılım sağlamayı düşünmediklerini de dile getirmeleri aslında konunun özetini oluşturmaktadır.
Trabzon’umuzun bütün STK, dernek, vakıf, bürokrat ve siyasilerinin bir an önce bir araya gelip, bu konunun siyaset üstü bir konu olduğunu ve hep birlikte bu durumu ele almaları gerektiği önerimdir. Akçaabatın Sesi