SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

RAMAZAN AYIMIZ KUTLU OLSUNl

Bu haber 22 Mart 2023 - 17:21 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.
RAMAZAN AYIMIZ KUTLU OLSUNl

RAMAZAN AYIMIZ KUTLU OLSUN

.

Değerli Halkımız;

Ülkemizdeki ekonomik, demokratik ve sosyal hayatı altüst eden yaşam şartlarımızın ağırlığı üstüne 10 ilimizdeki şiddetli deprem ve sellerle devam eden felaketlerde kaybettiğimiz en az 50 bin insanımız ve 100 bini aşan yaralılarımızla ülkece ağır bir travma yaşıyoruz.

Kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, deprem ve selzedelerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Tüm yoksulların ve depremzedelerin yaşadığı sorunların, yoksun hale getirilişin sebeplerini öncelikle vicdanen sorgulamak insanlık görevimizdir.

Deprem bölgesindeki  dayanışmanın, yardımlaşmanın, paylaşmanın değerini ve toplumsal önemini, sevginin, kardeşliğin gücünü, hoşgörünün vücut bulmuş halini her şeye rağmen tüm deprem bölgelerinde bu güzel duyguları tüm halkımızla birlikte bir daha yaşadık, yaşıyoruz.

Bu elem günlerinde, yaşatılan ekonomik sorunların ve yoksulluğun halkın üzerinde yaşattığı ağırlığının sebebinin de açığa çıkmasını görmezden gelmememiz gerektiğinin bilincine varmamız, geleceğimiz olan çocuklarımız için bir sorumluluğumuzdur.

Yaşam kaynağımız çevrenin ve doğanın tüm canlıların hakları adına korunması ödevimiz ve sorumluluğumuzun gereği, kurumsallaşmış adaleti, hakkaniyeti, özgürlüğü, hoşgörüyü, dürüstlüğü ilke edinmiş bir yaşamı önemsemek,

Yoksulluğu var eden sebeplere ve olumsuzluklara karşı duyarsız kalmamanın,

Hakkın, hukukun, adaletin egemenliğinde yaşamanın önemini hatırlamanın ve mücadelesini vermenin iyilik ayıdır Ramazan Ayı.

Felaketlerin yaşanmadığı sağlıklı, huzurlu bir oruç ayı geçirmemiz dileği ile Tüm Halkımızın Ramazan Ayını Kutluyoruz…

Darıca Halk Kültür ve Dayanışma Derneği

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA