SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

CHP ÖNCEKİ AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI MUSTAFA BAK, CHP TRABZON İL BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

Bu haber 03 Ekim 2023 - 15:28 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.
CHP ÖNCEKİ AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI MUSTAFA BAK, CHP TRABZON İL BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

CHP ÖNCEKİ AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI MUSTAFA BAK, CHP TRABZON İL BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

.

 CHP’de Trabzon 38. Olağan İl Kongresi için geri sayıma geçildi.

Mahallemizin saygın kişiliği ile tanınan ve Akçaabat’ta Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik faaliyetinde bulunan, derneğimiz üyesi ve Akçaabat CHP önceki başkanı Mustafa Bak, 8 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek CHP Trabzon 38. Olağan İl Kongresi için aday olduğunu açıkladı.

CHP TRABZON İL BAŞKAN ADAYI MUSTAFA BAK; Başarmak zorundayız!

Mustafa Bak, Trabzon CHP il binasında çok sayıda partilinin katıldığı adaylık açıklamasında yaptığı açıklamasında değişim çağrısında bulunarak,

“Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk  Partisinin çok kıymetli üyeleri, değerli misafirler, partimizin olmazsa olmaz unsuru olan sevgili kadınlar ve gençler, basın emekçilerimiz sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Bildiğiniz gibi 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde çok önemli bir seçim süreci yaşadık. Elbette gönül isterdi ki ülkemizi 21 yıldır antidemokratik uygulamalarıyla yöneten, yurttaşlarımızı canından bezdiren, yaşam alanlarına müdahale eden, demokratik haklarını kullanmak için sokağa çıkan gençlerimizi öldüren, kadın cinayetlerinin önünü açan, topraklarımızı sığınmacı deposuna çeviren, gençlerimizin geleceğini mülakat dedikleri ayrımcılıkla karartan, sürekli değiştirdikleri eğitim sistemi ve bilimsel eğitimden uzak üniversiteler ile eğitim sistemimizi çökerten, kamuda liyakati ortadan kaldıran, Geleceğimizin teminatı olan genç beyinlerin bu ülkeden gitmelerine sebep olan, Yap İşlet Devret ve Hazine Garantili gibi ballı ihalelerle yandaşını zengin eden ve hazinenin içini boşaltan, Cumhuriyetin tüm kazanımları olan fabrikalarımızı yok pahasına el aleme peşkeş çeken, Deprem gibi doğal afetlerde bile vatandaşını ölüme terk eden, milyonlarca üniversite mezunu gencimize iş imkanı sağlamak yerine kendi yandaşlarına 4, 5 maaş bağlayan, Sansür Yasası ile kendileri gibi düşünmeyenleri hapse atan, halkı yoksullaştıran ekonomi uygulamalarıyla topraklarını satışa çıkaran ve sonrada bu yabancılara parayla vatandaşlık hakkı veren, bizden önce hastanelerde kuyruklar vardı diyerek, bugün bizleri özel hastanelere mahkum ederek sömüren bir iktidarı seçimlerinde yenilgiye uğratamadığımız için maalesef çok üzgünüz” dedi.

MÜCADELE ANLAYIŞIMIZI DEĞİŞEREK DEĞİŞECEĞİZ

Adaylığını açıklayan Mustafa Bak sözlerine şu şekilde devam etti:

Biliyorum umudumuz kırıldı, morallerimiz bozuk, bizlere büyük umutlar bağlayanlara sözümüz kalmadı.

Sevgili Yol Arkadaşlarım, Bizler Cumhuriyet Halk Partisinin yılmaz neferleri olarak eğer iktidar olmak istiyorsak öncelikle geçmişten dersler alarak mutlak bir değişiminde önünü açmak zorundayız.

 Aynı deneyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek bizlere bir şey kazandırmayacaktır. Değişeceğiz arkadaşlar değişeceğiz.

Öncelikle birbirimizi daha çok sevmekle değişeceğiz. Birbirimizi anlamaya çalışmakla değişeceğiz. Mücadele anlayışımızı değiştirmekle değişeceğiz. Birbirimize omuz vermekle değişeceğiz.

Karşımızdakini anlamakla değişeceğiz. Önce bizler değişeceğiz sonra Cumhuriyet Halk Partisini İktidar Yapacak kadroları işbaşına getireceğiz.

Bu Cumhuriyetin yetiştirdiği milyonlarca Atatürkçü gençleri var onlara fırsatlar vererek değişeceğiz. Sen ben kavgası olmadan değişeceğiz, değişmek zorundayız.

Kişisel beklentilerden uzak partimizi iktidar yapmak için değişeceğiz. Artık ne bu düzene ne de bu iktidara tahammülümüz kalmadı.

Bizler yeni bir anlayışla ve yeni kadrolarla bu halkın beklentilerine cevap vermek zorundayız. Çok farklı deneyimlere ihtiyacımız yok arkadaşlar.

Cumhuriyet Halk Partisinin 6 oku bize yeter. Bizler Devrimciyiz. Bizler dünyanın en büyük devrimcisi Mustafa Kemal’in gençleriyiz. Ulu Önderimizin dediği gibi “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra davet istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

”Çalışacağız, koşacağız, çok yorulacağız ama mutlaka başaracağız arkadaşlar, başarmak zorundayız. Değişimden korkanların da değişmesini beklemeyeceğiz.

25 yıldır örgütlerimizde her türlü görevi almış bir kardeşiniz olarak sorumluluklarımızın bilinci ile görev almaya ve bu değişime katkı sunmak için İl başkanlığına adayız.”

CHP Trabzon İl Başkan Adayı Mustafa Bak adaylık nedenini açıklayarak açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı:

“Parti içindeki tüm kırgınlıkları gidermek için adayız. İçe dönük değil, dışa dönük ve güçlü bir örgüt yapısı inşa etmek için adayız. Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin kılmak için adayız.

 Önümüzdeki ilk yerel seçimlerde Trabzon’da Cumhuriyet Halk Partisini İktidar yapmak için adayız. Bizler sadece İl başkanlığına aday olmuyoruz arkadaşlar. Trabzon’u yönetmeye de adayız.

Kuracağımız liyakatli yönetim kadroları ile bu şehrin sorunlarını çözmeye, yaşanabilir bir Trabzon hayali içinde adayız.  Rakibimiz ne kadar güçlü olursa olsun her seçimin kazanılabileceğine inanan bir kardeşinizim. Bunun örnekleri de var. 

Mesela İstanbul. Trabzon’un evladı Ekrem İmamoğlu başkanımız herkesin çok zor dediği İstanbul’da üstelik 2 kez üst üsteAkp iktidarını eze eze yenmedi mi? Benim inancım odur ki Ekrem İmamoğlu başkanımız her türlü engellemelere rağmen 31 Mart Yerel seçimlerinde bizlerin yine gurur kaynağı olacaktır.

Sevgili Dostlarım, Bir konuyu daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben örgütlerin içinden, tabandan gelen biriyim. Partimin her biriminde çalıştım.

Örgütlerin sesini duymayanlar, örgütlerin kararlarını hiçe sayanlar Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapamaz. Yapamadılar da! Ön seçim Keyfi bir uygulama olmamalıdır. Parti tüzüğüne kalıcı olarak konulmalıdır.

Adayların belirlenmesinde ön seçim koşulu mutlaka işletilmeli ve örgütlerin kararı nihai karar olmalıdır. Aksi taktirde parti içinde yeni kırılmaların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bunu asla kabul etmiyoruz. Biz hiçbir yoldaşımızın bu mücadelenin dışında kalmasını istemiyoruz.

Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi yeniden Türkiye’nin umudu olacaktır. Buna olan inancım tamdır. Cumhuriyet Halk Partisine her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Halk bizden çok şeyler bekliyor. Tarihi sorumluluklarımız var.

Şunu unutmayalım ki bugünkü koşullar 19 Mayıs 1919’dan daha kötü değildir arkadaşlar. Yeter ki yeni bir anlayışla yeniden Cumhuriyet Halk Partisini halkın iktidarı yapmak için hep birlikte mücadele edelim.

Büyük Usta Nazım Hikmet bir şiirinde şöyle diyor! Seni düşünmek Güzel Şey. Seni Düşünmek Ümitli Şey. Fakat Artık Ümit Yetmiyor bana. Ben artık Şarkı dinlemek Değil. Şarkı Söylemek İstiyorum.

Hep birlikte Özgürlük Şarkıları söylemek umuduyla, Katılımınız ve verdiğiniz gönül desteği için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum.61saat

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA