SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

BAKAN RESMEN DUYURDU! SSK ve Bağkur Emeklilerine müjde

Bu haber 23 Ocak 2024 - 19:43 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.
BAKAN RESMEN DUYURDU! SSK ve Bağkur Emeklilerine müjde

BAKAN RESMEN DUYURDU! SSK ve Bağkur Emeklilerine müjde

.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “SSK ve Bağkur emeklilerinin maaş artışını yüzde 49,25’e yükseltiyoruz” dedi.

Bakan resmen duyurdu! Emeklilere müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklamasında, “SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25’e yükseltiyoruz. Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müjde. TRT Haber yayınından gündeme dair açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlattı.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, bu ay yüzde 49,25 zamlı maaş alacak

Bakan Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için belirlenen yüzde 42,5’lik maaş artışının yüzde 49,25’e yükseltildiğini açıkladı.

Memur emeklileri yüzde 49,25 zam almıştı

TÜİK tarafından 3 Ocak’ta yüzde 64,77 olarak açıklanan 2023 yılı enflasyon rakamıyla memur ve emeklilerin maaş artış oranı da netleşmişti.

Memur ve memur emeklisinin yüzde 49,25’lik maaş artışına karşın, işçi ve Bağkur emeklisinin zam oranının 37,57’de kalması kamuoyunda beklentilere yol açmıştı.

Beklentiler üzerine, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz koordinasyonunda çalışmalara başlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Hazine ve Maliye bakanlıkları çalışma yürüttü.

Böylelikle asgari ücret yapılan zam oranı, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yapılmış oldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA