SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

AKÇAABAT KÜLTÜR MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI

Bu haber 28 Eylül 2022 - 19:24 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.
AKÇAABAT KÜLTÜR MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI

AKÇAABAT KÜLTÜR MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI

.

Akçaabat Belediyesi tarafından Söğütlü Mahallesi Sahil kesimine yapılan Söğütlü Kültür Merkezi inşaatının temeli atıldı.

Temeli atılan Söğütlü Kültür Merkezi inşaatı tamamlanınca içerisinde; 600 kişilik amfi salon (tiyatro, konser, toplantı vb), çok amaçlı salon, fuaye alanı, kültürel ve sanatsal faaliyetler için atölyeler, kütüphane, sportif alanlar, kafeterya, kapalı otopark, sirkülasyon alanları, idari ve teknik alanlar olacak.

Kültür Merkezi’nin Akçaabat için önemli bir gereklilik olduğunun altını çizen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Temeli atılan ve inşaatı devam eden Söğütlü Kültür Merkezi, sosyal donatılar açısından oldukça kapsamlı olacak.

Şehrimizin ihtiyacını büyük oranda karşılayacak olan Söğütlü Kültür Merkezi, Akçaabat’a yakışır, modern ve son teknolojiye sahip bir merkez olacak.

Söğütlü Kültür Merkezi, hem şehrimizdeki öğrencilerin hem de vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini yapabileceği, keyiflice vakit geçirebileceği veya ders çalışabileceği bir tesis olacak.

Ayrıca 600 kişilik kapasitesi bulunan amfi salonda kongreler yapılabilecek.  Bu sayede Akçaabat; kültür, sanat, turizm şehri olmanın yanı sıra Kongre şehri haline de gelecek.

Elbette ki tüm bu özellikler şehrimizde kongre turizmini de arttıracak. Göreve geldiğimiz gün itibariyle şehrimizi her zaman daha ileriye taşıyacak projeler ürettik ve tek tek hayata geçiriyoruz.

Gönlümüzü verdiğimiz Akçaabat’ımıza gönüllerine taht kurduğumuz Akçaabatlı hemşehrilerimize söz verdik; yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA