DarıcaHalkDer Hoşgeldiniz.. Bugün

Bizi Sosyal Ağlarda takip edin
twitter
twitter

Ana Sayfa Hakkımızda 31 Ara 2015 19:46

DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ

103_9329

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde Derneğimizin tanıtımı ile ilgili basın açıklaması.

Yönetim Kurulu

1. Olağan genel Kurulu sonucunda oluşan Yönetim Kurulumuz.

Derneğimiz; Denizköşk Mahallesi, Gökçebel Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Orta Mahalle, Özlüler Mahallesi ve Yeni Mahalleyi oluşturan Akçaabat/Darıca Beldesinde “DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ” adıyla Ali VATAN, Cemal KAN, Mete ALTINEL, Ergin KOCABAŞ, H. İlyas BİLAZER, Mehmet KAN, Zeki İHTİYAR’dan oluşan kurucularla Enver BULUT Başkanlığında 18 Kasım 2009 tarihinde kuruldu.

Kongraden üyeler

Dernekler, Ülkeyi yönetenlerin halkın ekonomik, demokratik, sosyal, kültürel, yaşamsal haklarını ve özgürlüklerini geliştirmek, yaşatmak için gerekenleri yapmadığı durumlarda yaşanan sorunlara çözüm getirmek için bir araya gelerek ve birlikte hareket ederek bu hizmetleri sağlamakla görevi bulunan kurumlara baskı unsuru geliştirerek bu hakları elde etmek için kurulan özel hukuk tüzel kişilikleridir.

Derneğin amacı, insanlarımızın kucaklaşmalarını ve kaynaşmalarını sağlamaktır. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, hemşehrilerimizi sahiplenmek, sorunlarının çözümünde yardımcı olmak, bir nebze de olsa memleket özlemlerini  gidermelerine yardımcı olabilmektir.

Tarihsel kültürümüzün ve geleneklerimizin araştırılması, günümüze taşınması ve bugüne ulaştırılabilenlerle birlikte geliştirilmesi, yaşatılması konusunda çalışmalar yapmak ve çabalar göstermektir.

Bilindiği gibi bireyler aileleri, Aileler Toplumları ve Toplumlarda, Ülkeleri meydana getirirler. Ailelerin birleşmesi ile meydana gelen toplumların, maddiyata ihtiyaçları olduğu kadar, maneviyata, Sosyal Dayanışmaya, Kültürlerinin ve geleneklerinin yaşatılmasına, insanların ortak değerlerinde, Cenazelerinde, Düğünlerinde, kına gecelerinde bir araya gelmelerini, birlik olmalarını sağlayabilmektir.

Derneğimiz sorunlarımıza çözüm bulabilmek için belde halkımızın sesi olmaya çalışacaktır.
Yaşanmakta olan ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı birlikte olup çözüm üretmeye katkı sunmak, yaşamımızı asgari ölçüde kolaylaştırmak, Çocuklarımıza yaşayabileceği temiz bir çevre ve haklarını arayabileceği bir öğreti ve birlik bırakabilmek yine birliğimizle mümkün olacaktır.

Yönetim Kurulumuz olarak belde halkımızın duyarlı olduğuna inanıyor, desteğinizi bekliyor, DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ adına sizleri selamlıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Darıca Halk Kültür ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu

daricahalk-der_1450133371167

 • ANALI BABALI BÜYÜSÜN ANALI BABALI BÜYÜSÜN

   HOŞ GELDİN BEBEĞİM Mahallemiz/Üstürkiya halkından Fatma ve Mustafa Kemal VATAN’ın 25.09.2019 tarihinde Trabzon […]

 • DÜĞÜNÜMÜZ VAR! DÜĞÜNÜMÜZ VAR!

  * Aslıhan AYTEKİN – Çağrı BOZO Biz; Mahallemiz/Üstürkiya halkından Şadıman (FURUNCU) ve […]

 • 112 ACİL SAĞLIK MAHALLEMİZDE 112 ACİL SAĞLIK MAHALLEMİZDE

  112 Acil Sağlık İstasyonu Mahallemizde Hizmete Açıldı Trabzon İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı […]

 • DÜĞÜNÜMÜĞZ VAR! DÜĞÜNÜMÜĞZ VAR!

  * Büşra TURGUT – Hakan YAZICI Biz; Mahallemiz/Magriyen halkından Fatma ve Ali […] • GEÇMİŞ OLSUN GEÇMİŞ OLSUN

  * Ayşe FURUNCU Mahallemiz/Üstürkiya (Orta Mahalle) halkından Merhum Mustafa FURUNCU eşi Ayşe […]

 • DÜĞÜNÜMÜZ VAR DÜĞÜNÜMÜZ VAR

  * Elif ATALAY – Atakan KOLAYLI Biz; Mahallemiz/Sarana (Özlüler M.) halkından Belgin […]